Autokredyt – czy zawsze jest to dobra opcja? Każda osoba, która zamierza zakup używanego auta sfinansować kredytem samochodowym powinna dobrze zastanowić się nad tym czy oby na pewno jest to dobre rozwiązanie. Podstawową kwestią jest w tym momencie cena pojazdu. Jak wiadomo, może on równie dobrze kosztować 4 tysiące złotych, co i 12 tysięcy (wszystko zależy głównie od wieku, ale też od marki oraz ogólnego stanu technicznego).

Jeżeli zobowiązanie ma opiewać na wysoką raczej kwotę, wówczas rzeczywiście należy poważnie rozważyć opcję jaką jest autokredyt. Trzeba dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych banków. Nie wolno też przy tej okazji zapominać o tym, że taki kredyt wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Wynikają one ze specyfiki zabezpieczeń. Podejmując się zatem takiego zobowiązania, nie można przez czas obowiązywania umowy sprzedać samochodu. Jeżeli ktoś potrzebuje natomiast niezbyt dużej sumy, wtedy opisywany tu kredyt wcale nie musi być takim dobrym rozwiązaniem. Wiele osób wybiera w tym momencie zwykłą pożyczkę gotówkową – chociaż jest droższa, to daje kierowcy możliwość dysponowania uzyskanymi środkami wedle własnego uznania.

Bank nie jest również zainteresowany losami pojazdu – można go zatem w każdej chwili sprzedać bez obowiązku tłumaczenia się przed wierzycielem. Jeszcze innymi opcjami są debet na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym lub na karcie kredytowej. Każdy indywidualnie musi zadecydować o tym, co dla niego będzie najlepsze. Są też i tacy, którzy wolą przez jakiś czas zaciskać pasa i oszczędzać, ale nie pożyczać pieniędzy od banku.