Popularne autokredyty w Polskich bankach – W przeciągu ostatnich kilku lat popularność kredytów samochodowych znacząco wzrosła. Ma to związek z tym, że coraz więcej naszych rodaków staje się właścicielami osobowych aut (chociaż warto wspomnieć, że nie tylko na takie pojazdy można dostać kredyt samochodowy).

Opisywane tu produkty finansowe mają tę przewagę nad tradycyjnymi kredytami gotówkowymi, że są od nich tańsze – niższe jest w tym przypadku oprocentowanie, z reguły jest to różnica wynosząca kilka punktów procentowych. Wadą takiego rozwiązania są uciążliwe zabezpieczenia sprowadzające się w skrócie do tego, że bank w trakcie obowiązywania umowy staje się współwłaścicielem samochodu – bez jego wiedzy i zgody (na którą nie ma co raczej liczyć) pojazdu nie wolno sprzedać.

O autokredyt możemy starać się zarówno w tradycyjnym banku, jak i w samochodowym. W tym drugim przypadku opłaca się to wówczas, gdy w rachubę wchodzi zakup nowego pojazdu ściśle określonej marki. Rzecz jasna nie oznacza to wcale, że właśnie tam zaproponowane nam zostaną najlepsze warunki.